Erik Rothenstein Band

Rio Danubio

Album Rio Danubio nesie v sebe latin-jazzový spirit a spája ho s prvkami mainstreamového jazzu.Bluesová forma, modálne plochy alebo prearanžované jazzové štandardy prepojené s latino groovami tvoria tento zaujímavý koncept.

Album bol nahrávaný na dvoch nahrávacích frekvenciách s dvoma rytmickými sekciami. Poslucháč si môže porovnať dva prístupy a „sound" bubeníkov Brazílca Andreho Antunesa a domáceho Mariána Ševčíka v prepojení s perkusionostom peruánskeho pôvodu Eddy Portellom. Album tvoria jazzové štandardy a autorské kompozície jazz saxofonistu Erika Rothensteina a Michala Motýľa so sólistickými výkonmi popredných slovenských hudobníkov.

 

Blázni z Chelmu

Jadrom projektu sú kompozície napísané podľa literárnej predlohy spisovateľa Isaaca Bashevisa Singera, The Fools of Chelm (and their History) – (Hlupáci z Chelmu a ich história). Autor v nej pútavým spôsobom opisuje dejiny chudobného mesta Chelm. Singer nám svojou jazykovou hravosťou a používaním inteligentného humoru zanecháva posolstvo, aby sme sa naučili rozlišovať ľudskú hlúposť a obmedzenosť, aj keď sa rodí v hlavách našich vodcov. Zabáva nás absurdnými a smiešnymi príbehmi, ale kdesi v pozadí zdvíha varovný prst a upozorňuje na nebezpečenstvo hroziace od našich vodcov, ktorí sa často krát správajú ako Hlupáci z Chelmu.

Projekt pomocou programového hudobného spracovania sa snaží odovzdať tento odkaz. Používa prvky klezmerovej hudby, jazzovej harmónie, sólovej i kolektívnej improvizácie doplnenej o autorské texty Zuzany Očenášovej Vasičákovej.

 

Prater Menuet

 

Fond na podporu umenia

Fond na podporu umenia

Bratislavský samosprávny kraj

Bratislavský samosprávny kraj

PS PRODUCTION

Jazzpark