Eventová kapela pod vedením saxofonistu Erika Rothensteina. Hudobná skupina interpretuje známe skladby svetovej aj domácej proveniencie v zaujímavých a nápaditých aranžmánoch.

Štyria skúsení hudobníci v spolupráci s mladučkou Ester prinášajú svieži pohľad na tradíciu vokálneho jazzu. Quintet ponúka jazzové štandardy v originálnych aranžmánoch saxofonistu a speváčky, často s jej slovenskými textami. Časť repertoáru tvoria aj originálne kompozície Erika Rothensteina.

Problematika Big Bandu patrí medzi kráľovské disciplíny pre jazzového aranžéra a skladateľa. Po účinkovaní vo viacerých kapelách tohto druhu som sa rád chytil príležitosti a chodil na hodiny aranžovania k Matúšovi Jakabčicovi. Matúš mi ukázal rôzne kompozičné techniky a aranžérske triky, ktoré som potom využil pri vytvorení skladieb pre jeho CZ-SK Big Band.

Saxofón síce nepatrí medzi často využívané nástroje v klasickej hudbe, ale určite je svojou zvukovosťou veľmi zaujímavým partnerom pre svojich starších „kolegov". Znovuobjavovať už preskúmané a skúmať ešte neobjavené je v tomto kontexte našou hlavnou hudobnou myšlienkou.

Fond na podporu umenia

Fond na podporu umenia

Bratislavský samosprávny kraj

Bratislavský samosprávny kraj

PS PRODUCTION

Jazzpark